Kas ir veselība?

Mūsu atbildība par trīs fundamentiem veselībai-DOMAS. UZTURS. ĶERMENIS. Tu esi tas, ko Tu ēd, domā, ko dari.
Kad šie trīs rādītāji ir harmonijā, slimībai nav vietas, jo dzīvoju emocionālā komfortā, ēdu gudri, kustos, uzturu ķermeni. Skan jau vienkārši, kā to izdarīt? Ar ko sākt? Kā apgūt veselīgas dzīves paradumus? Un tajos palikt?
Domāju, ka zināmus soļus sevis remontā ir ielicis katrs. Varbūt mēģinātas diētas, varbūt iets pie psihologa, reizēm sporta zāle, vai pirtiņa apmeklēta. Tas ir vērtīgi un noteikti vairāk kā nulle. Ja iegūtais rezultāts apmierina, tad ir labi, tad to vienkārši vajag turpināt. Ko darīt, ja kāds no fundamenta elementiem nerealizējas? Ja pielietotā diēta neattaisno svara rādījumu, ja emocionālās svārstības ir pārāk biežas, un vīrusi, infekcijas ik pa laikam apmeklē ķermeni?
Cilvēkam vajadzētu apsēsties un padomāt, kur ir problēma-attiecībās ar sevi, citiem, paaugstināts stresa līmenis? Vai mēs padomājam, ko mainīt, vai apēdam tableti un skrienam tālāk? Lūk, te arī sākas meli ķermenim. Tas pierod pie zāļu devas, pielāgojas, devas ik pa mirklim jāpalielina, līdz kritiskā robeža sasniegta. Tātad sanāk, ka būt veselam vai slimot ir katra izvēle
Tikai 10% mūsu veselību nosaka ģenētiskie faktori, 10% medicīna, 20% vide, 60% mūsu uzvedība un sociālā vide.