SCENAR praktika

   

SCENAR PRAKTIKA

 SCENAR terapija (SKT) balstās uz holistiskās medicīnas pamatprincipiem. Cilvēks tiek aplūkots kā veselums, kā vienota sistēma kā fiziskā un garīgā vienotība. Saskaņā ar šiem uzskatiem indivīds ir nedalāms un darbojas kā veselums. Holistiskā pieeja vienmēr paredz saglabāt veselumu un vienotību. Ķermenim piemīt milzīga spēja atjaunoties un atgūt veselību. SKT vērsta tieši uz atjaunošanu, dodot organismam izmantot iedzimtās spējas un pašregulāciju un pašatjaunošanos.
Līdz ar to nav robežu, kādām problēmām šī metode var palīdzēt, jo Scenar terapija nav cīņa ar konkrētu slimību, bet gan visa organisma sabalansēšana, atjaunojot tā spējas gan fiziskā, gan enerģētiskā plānā. SCENAR terapijā darbs notiek ar ādu. Ārējo pasauli mēs uztveram caur maņu orgāniem un ādu. Āda ir daudzfunkcionāls orgāns un varam to salīdzināt ar mūsu smadzenēm, jo agrīnā, embrionālā attīstības stadijā mūsu āda attīstās no tās pašas ektodermas, no kā nervu sistēma, un tāpēc vistiešākajā veidā ir ar to saistīta. Abas tās darbojas gan kā uztvērējs, gan kā raidītājs informācijai, emocijām, sajūtām. Āda ir robeža starp iekšējo un ārējo vidi.
Uz 1cm * ādas atrodas 2 siltuma, 12 aukstuma 25 taustes, 150 sāpju punkti. Un tas norāda uz augsto informatīvo spēju, kas piemīt ādai.
Tādējādi āda kļūst par informācijas lauku, kas arī tiek izmantots SCENAR terapijā. Ādas spēja uztvert elektrisko signālu un iedarboties uz organismu radot atbildes reakciju. Veidojas tā saucamais dialogs SCENAR iekārtai ar cilvēka organismu.

Darbība

Nervu sistēma nodrošina organisma sakarus ar ārējo vidi, regulē, koordinē visu orgānu funkcijas, nodrošina to vienotību. Reflekss ir nervu sistēmas atbildes reakcija uz receptoru kairinājumu. Ar SCENAR iedarbojoties uz ādu, raidot „radniecīgu „ signālu nervu šķiedrai, iedarbībā uz ādu tiek ģenerēts elektriskais signāls, kura impulss pietuvināts tam, kas iet uz smadzenēm. Signāls caur centrālo nervu sistēmu sasniedz to orgānu, kura projekcijā uz ādas uz doto brīdi atrodas SCENAR iekārta. Ja dotajā orgānā ir izmaiņas, tad uz ādas laukuma būs izmainīts elektriskais lauks, un signāls atbilstoši izmainīts. Strādājot ar SCENAR signāls ejot uz galvas smadzenēm, hipofīzes rajonā tiks izmainīts un kā atbildes reakcija centīsies kārtot organismu veselības stāvoklī. Galvenais SCENAR darbs ir atjaunot to impulsu, kas organismam piemīt veselības stāvoklī, ko atmiņā glabā smadzenes. Tā arī ir SCENAR unikalitāte.
Kādos gadījumos palīdz?

Noņem sāpēs! * Nervu sistēmas slimībās (veģetatīvās nervu slimības, mugurkaula slimības, artrīts) * Skeleta un muskuļu sistēmas (audu traumas, lūzumi, sasprindzinājumi, skolioze) * Elpošanas sistēma (astma, bronhīts) * Sirds-asinsvadu sistēma (koronārā sirds slimība, hipertensija, hipotensija, aritmija) * Gremošanas sistēma (vielmaiņas traucējumi, liekais svars, gastrīts, enterīts, kolīts) * Ekstremitāšu asinsvadu slimības (varikozas vēnas, asins apgādes traucējumi) * Uroģenitālā sistēma (cistīts, olnīcu iekaisumi, cikla traucējumi, prostatīts, neauglība)